Budujesz farmę fotowoltaiczną lub wiatrową? Rozpoczynasz prace na placu budowy? Pomyśl, jak zapewnić ciężkiemu sprzętowi dojazd w niedostępne miejsca. Rozwiązaniem okażą się drogi tymczasowe, które podnoszą komfort pracy, są bezpieczne i wytrzymałe.
Drogi tymczasowe — czym są?
Płyty drogowe to duże arkusze wykonane z tworzywa sztucznego. W sklepie Lifton Polska znajdziesz drogi tymczasowe z polietylenu o niskiej gęstości. W 100% wykonane są one z recyklingu i nadają się do ponownego przetworzenia. Polietylen zapewnia płytom do ochrony gruntu elastyczność i wytrzymałość. Przy tym wszystkim tworzywo to jest odporne na czynniki atmosferyczne. Mała waga dróg tymczasowych sprawia, że zamontuje je ręcznie jedynie dwóch operatorów, co jest ekonomiczne. Obniżysz koszty transportu, rozładunku i składania.
Antypoślizgowy dwustronny bieżnik sprawia, że maty do ochrony gruntu są stabilne, a co za tym idzie — gwarantują bezpieczeństwo. W czasie deszczu nie ślizgają się na nich nie tylko ciężkie samochody, ale także i inne pojazdy (takie jak maszyny budowlane).
Gdzie stosuje się maty drogowe?
Maty drogowe, czyli drogi tymczasowe mają wszechstronne zastosowanie. Twoi operatorzy połączą je za pomocą specjalnych łączników, dzięki czemu pokryją nimi określoną część podłoża. Już wiesz, że montaż płyt do ochrony gruntu jest szybki i prosty. Drogi tymczasowe zastosujesz:
- na koncertach i festiwalach,
- podczas budowy dróg dojazdowych,
- podczas wywozu drewna z lasu,
- kiedy chcesz zapewnić przejście lub przejazd podczas trudnych warunków pogodowych,
- przy budowie linii kolejowych, farm wiatrowych, a także linii energetycznych,
- w miejscach wydobycia gazu,
- podczas transportu wielkogabarytowego.
Płyty drogowe z polietylenu — gwarantują gładką i trwałą nawierzchnię
Polietylen, jak już wspomniano to tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu. Na tym jednak nie kończą się jego zalety. Płyty drogowe z polietylenu są mocne, trwałe i gwarantują gładką nawierzchnię. Maty drogowe rekomenduje się do utwardzania różnego rodzaju trudnego podłoża. Jednak należy pamiętać, aby na gruntach podmokłych i bagnistych, przed położeniem dróg tymczasowych, zastosować geowłókninę.
Jak zamontować drogi tymczasowe?
Twoi operatorzy szybko zamontują drogi tymczasowe. Mogą one mieć różne wymiary i charakter. Płyty drogowe są elastyczne i dopasowują się do podłoża. Spina się je za pomocą specjalnych łączników. Wystarczy przykręcić 2 śruby — po jednej na każdej płycie.
Najlepiej, aby montaż wspomnianych mat drogowych odbywał się w 2-osobowych zespołach. Nie musisz stosować ciężkiego sprzętu i dodatkowych maszyn. A to znacznie obniża koszty. Płyty do ochrony gruntu można układać dowolnie — jako pasy, duże powierzchnie, naprzemiennie, równolegle do siebie (mogą się one stykać krótkim lub długim bokiem). To rozwiązanie sprawia, że droga na parking czy plac budowy może mieć dowolne wymiary. Drogi tymczasowe, którymi dysponuje Lifton Polska to produkty wielokrotnego użytku. Można je rozmontować i ponownie zamontować w innym miejscu.
Jeśli chcesz zminimalizować deformacje gruntu, zastosuj drogi tymczasowe. Ich zaletami są elastyczność, wytrzymałość, ekologiczność i uniwersalność. Kupujesz jeden produkt i dowolnie go wykorzystujesz. Maty do ochrony gruntu szybko przetransportujesz we wskazane miejsce. Bez konieczności używania ciężkiego sprzętu. Lekkie drogi tymczasowe sprawdzą się w sytuacjach, kiedy zależy Ci na czasie, oszczędności i bezpieczeństwie.
Sprawdź naszą ofertę na stronie https://liftonpolskasklep.pl/kategoria/drogi-tymczasowe/