Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Teatr Zagłębia zaprasza na „Opowieść wigilijną

Spektakl to klasyczna świąteczna opowieść o przemianie skąpca nad skąpcami, Ebenezera Scrooge'a.  To, jak powszechnie wiadomo, niezbyt sympatyczna postać. Choć sam zaznał biedy i upokorzeń, nie znajdzie się w nim za grosz otuchy. Bohaterowie „Opowieści wigilijnej” nie wiedzą, czy dotrwają do następnych świąt. Ale ich cierpliwość się wyczerpuje. Z pomocą przychodzą duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Przypominają Scrooge’owi najistotniejsze cechy ludzkiego gatunku – zdolność do miłości, radość i niewinność. Korzystając z ponadczasowej opowieści Dickensa twórcy zadają pytanie, czy przemiana jednego człowieka wystarczy, aby ocalić społeczność przed nadciągającą – i nie dość rozumianą – Apokalipsą.

W piątek, 10 grudnia oraz w niedzielę – 19 grudnia Teatr Zagłębia zaprasza również na warsztaty twórcze do „Opowieści wigilijnej”.

– Warsztaty są doskonałym sposobem, by poszerzyć kontekst odbiorczy spektaklu i spędzić czas w twórczy sposób. Podczas zajęć wykorzystamy fragmenty scenariusza sztuki, uruchamiając drzemiący w nas, kreatywny potencjał i wykonując proste ćwiczenia teatralne – mówi Agata Kędzia, edukatorka teatralna.
Zajęcia przeznaczone są dla całych rodzin i odbywają się bezpośrednio po spektaklu. Wszystkie informacje znajdują się na stronie Teatru Zagłębia – www.teatrzaglebia.pl.