Budżet Obywatelski - Trwa głosowanie!

Od 8 do 18 października potrwa głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Sosnowcu. Do wyboru są aż 93 projekty zgłoszone przez mieszkańców.

W 2021 roku budżet obywatelski w Sosnowcu funkcjonuje już po raz ósmy. Rok temu sosnowiczanie w głosowaniu wybrali m.in. rewitalizację parku przy ul. Okrzei, budowę placu zabaw przy boisku na Niwce czy budowę tężni solankowej w Parku Sieleckim. O tym, które projekty zostaną wybrane w tym roku, dowiemy się niebawem. Głosowanie mieszkańców rozpocznie się od 8 października.

Mieszkańcy jak zwykle nie zawiedli i złożyli ciekawe projekty dotyczące swoich dzielnic. Zachęcam wszystkich sosnowiczan do głosowania. Warto w ten sposób mieć wpływ na zmiany w swojej najbliższej okolicy i w skali całego miasta – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego wpłynęło 106 projektów od mieszkańców. Po weryfikacji pod głosowanie poddane zostaną 93 propozycje. Czternaście dotyczy strefy ogólnomiejskiej, pozostałe podzielono między siedemnaście okręgów obejmujących wszystkie dzielnice od Milowic po Maczki.

Jak co roku, nie zabrakło remontów dróg i chodników, projektów związanych ze skwerami i zieleńcami czy tych z zakupem nowych pozycji wydawniczych dla sosnowieckich bibliotek.

Głosowanie odbywa się w tym roku w terminie od 8 do 18 października. Oddać głos można tylko elektronicznie poprzez stronę internetową: www.obywatelski.sosnowiec.pl.

Jak głosować kliknij TUTAJ

Każdy z mieszkańców Sosnowca, niezależnie od wieku, ma dwa głosy – jeden na projekt ze strefy ogólnomiejskiej, a drugi na ten ze swojej strefy dzielnicowej. Wyniki głosowania zgodnie z przyjętym harmonogramem mamy poznać jeszcze w październiku. Do rozdysponowania jest kwota 6 200 000 zł. Urzędnicy wyliczyli, że podczas siedmiu poprzednich edycji budżetu obywatelskiego w Sosnowcu zrealizowano już ponad dwieście projektów za kwotę prawie 50 milionów złotych.