Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Seanse w Ogrodzie 2021 – „Fuga”

Przed nami kolejna filmowa perełka przygotowana w ramach wakacyjnego cyklu „Seanse w Ogrodzie”, w dodatku w doskonałej aktorskiej obsadzie, czyli „Fuga” z Gabrielą Muskałą i Łukaszem Simlatem w rolach głównych. Tego po prostu nie można przegapić! Plenerowy pokaz filmu w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej odbędzie się w piątek 23 lipca 2021 o godz. 18.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny - obowiązują wejściówki. UWAGA – w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, pokaz odbędzie się w Auli.

Seanse w Ogrodzie to nowe cykliczne filmowe spotkania w plenerze, zaplanowane na cały sezon wiosenno-letni 2021. W odróżnieniu od dobrze Wam znanego Kina w Bibliotece (które skupiało się głównie na filmach zagranicznych), repertuar tegorocznych Seansów w Ogrodzie stanowić będą starannie wyselekcjonowane polskie filmy z ostatnich kilku lat – nagradzane i doceniane produkcje zdolnych reżyserek oraz reżyserów młodego pokolenia. Niezwykle oryginalne i wyraziste filmy twórców, którzy wyznaczają nowe kierunki rozwoju polskiego kina, jednocześnie zdobywając rozgłos w kraju i na całym świecie.

Wstęp na pokazy możliwy będzie tylko z bezpłatną wejściówką (po 70 wejściówek na każdy film do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki). Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779).

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych w Zagłębiowskiej Mediatece zobligowani są do:

dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu.

używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia terenu MBP.

okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki.

zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

Warto przypomnieć, że Seanse w Ogrodzie nie mogłyby się odbyć bez Waszego zaangażowania. Zakup ekranu LED i towarzyszącego mu sprzętu został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego (VI edycji) i to wszystko dzięki głosom Czytelników Biblioteki i Mieszkańców Sosnowca, za co serdecznie dziękujemy. Wszystko zostało już przetestowane przez naszą ekipę, żeby dostarczyć widzom jak najlepszych audiowizualnych wrażeń.

REPERTUAR:

„Fuga” (2018, reż. Agnieszka Smoczyńska, 100 min) - 23 lipca 2021 r.

Zagadkowy, trzymający w napięciu thriller, którego główna bohaterka, Alicja (w tej roli Gabriela Muskała, także autorka scenariusza) utraciła pamięć i po dwóch latach nieobecności powróciła do swojej rodziny. Wieloznaczny i wnikliwy portret psychologiczny, w którym nic nie jest oczywiste.

 

„Córki dancingu” (2015, reż. Agnieszka Smoczyńska, 89 min) - 6 sierpnia 2021 r.

Doceniany na całym świecie (film stał się częścią prestiżowej The Criterion Collection) surrealistyczny, baśniowy musical, w którym dwie syreny (Michalina Olszańska i Marta Mazurek) nieoczekiwanie stają się częścią świata warszawskich dancingów lat 80-tych. Wyjątkowy, ekscentryczny film ze świetnymi piosenkami zespołu Ballady i Romanse.

 

„Wieża. Jasny dzień” (2018, reż. Jagoda Szelc, 106 min) - 20 sierpnia 2021 r.

Debiut Jagody Szelc to niezwykle oryginalna artystyczna wizja, wciągająca w swój tajemniczy świat od pierwszego ujęcia. To opowieść o skomplikowanej relacji dwóch sióstr, Muli i Kaji (Anna Krotoska i Małgorzata Szczerbowska) rozgrywająca się podczas przygotowań do prowincjonalnej imprezy komunijnej. „Wieża. Jasny dzień” została uznana za jeden z dziesięciu najlepszych polskich filmów po 1989 r. przez Stowarzyszenie Słowo i Film.

 

„Body/Ciało” (2015, reż. Małgorzata Szumowska, 89 min) - 3 września 2021 r.

Obsypany nagrodami film Małgorzaty Szumowskiej (Srebrny Niedźwiedź za reżyserię na festiwalu w Berlinie, Złote Lwy w Gdyni, liczne Polskie Nagrody Filmowe – Orły) to nietypowa komedia o śmierci, jej konsekwencjach i rodzinie, brawurowo zagrana przez Janusza Gajosa, Maję Ostaszewską i Justynę Suwałę.

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).