W dniach od 5 do 31 maja  zapraszamy do Parku im. J. Kuronia  (przy Mini Zoo) do oglądania plenerowej wystawy prac satyrycznych Jacka Zygmunta pt. "Rysunki z Koroną".

Jacek Zygmunt - artysta rysownik, ilustrator, satyryk i humorysta z Katowic. Swój pierwszy rysunek w prasie opublikował w wieku 11 lat na łamach "Dziennika Zachodniego" (1982r.). Zawodowo rysunkiem satyrycznym i humorystycznym zajmuje się od 1993. Od tego czasu publikował swoje rysunki w ponad 120 gazetach i czasopismach w kraju i za granica. Są to m.in. "Szpilki", "Playboy", "Trybuna Śląska", "Express Wieczorny", "Sztandar Młodych", "Głos  Wielkopolski", "Claudia", "Panorama", "Wieczór"

Jest twórca pierwszego śląskiego superbohatera komiksowego Superhanysa do którego scenariusze pisze Marcin Melon. Komiksowe paski z Superhanysem publikowane są od paru lat na łamach Chorzowskiego miesięcznika "Twój Chorzów". W 2019 roku otrzymał honorową nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie na rysunek Prasowy im. A.Wołosa. Związany z "Super Expressem" gdzie ma swoją stała rubrykę "Kolumna Zygmunta".

Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Karykatury jak również członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie. Wystawa zorganizowana przy współpracy z MZUK Sosnowiec "Mini-zoo".