Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Prezydent Sosnowca wirtualnym wolontariuszem WOŚP

Już 31 stycznia 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sosnowiec tradycyjnie przyłącza się do akcji, jednak zbiórka już się rozpoczęła.

"Finał z głową" - to hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Tym razem WOŚP skupia się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. finał nie odbył się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. Tym razem odbędzie się 31 stycznia.

Jak co roku do WOŚP-owych działań dołączy Sosnowiec. Na początek ze zbiórką ruszył prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński. - Tak do końca jeszcze nie wiemy jak będzie wyglądał finał, głównie ze względu na obostrzenia. Postanowiłem więc zostać wirtualnym wolontariuszem - mówi.

Internetowa zbiórka w serwisie eSkarbonka ruszyła w poniedziałkowy wieczór, a we wtorkowy poranek na liczniku było już grubo ponad 1000 złotych. Jak wpłacić pieniądze? Wystarczy wejść na www.eskarbonka.wosp.org.pl/wbt7wy. Na stronie można wybrać kwotę lub wpłacić dowolną: przelewem, Blikiem albo po prostu kartą. Trwa to zaledwie  kilkadziesiąt sekund.

Jak co roku, Sosnowiec będzie mocno wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. – Plan działań podamy już wkrótce. Do ostatniej chwili czekaliśmy na decyzje rządowe dotyczące obostrzeń. Niezależnie od tego, gramy z Orkiestrą. Do końca świata i o jeden dzień dłużej – mówi prezydent, Arkadiusz Chęciński.