Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu liderem praktycznej nauki przedsiębiorczości

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 już od stycznia 2021 będą mogli korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki wirtualnej platformie zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się bardziej praktyczne.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą się uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu podczas lekcji przedsiębiorczości oraz na przedmiotach zawodowych. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się jak konkurencyjność wpływa na prowadzenie działalności.

Coraz więcej szkół dostrzega potrzebę praktycznego kształcenia z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi. - Rynek pracy jest coraz bardziej wymagający, a zadaniem szkoły jest wyposażenie młodego człowieka w wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu stawić czoła licznym wyzwaniom życia zawodowego - mówi Elżbieta Czernik. - Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole, szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dzięki którym lekcje będą bardzie angażujące i praktyczne - dodaje.

Wdrażając Branżowe Symulacje Biznesowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu dołączyło do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości.