Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Ruszyła druga edycja świątecznej zbiórki karmy dla schroniska Fundacji SOS w Chorzowie

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/290567992035155

1 listopada 2020, ruszyła kolejna edycja zbiórki karmy dla zwierząt, której zeszłoroczny debiut odbił się echem niemal we wszystkich mediach krajowych. Przypomnijmy:

Rok temu, Mateusz Dela zaangażował się w zbiórkę karmy, którą lata wcześniej prowadziły jego koleżanki - Karolina i Sara, mocno związane z Chorzowskim schroniskiem. Mateusz używając swojej dużej sieci kontaktów w mediach społecznościowych nagłośnił zbiórkę, a zasięg jaki osiągnął, przerósł najśmielsze oczekiwania - akcja Mateusza pojawiała się we wszystkich kanałach Telewizji czy Radio, nie wspominając już o huczącym Internecie. Z całej Polski zaczęły przypływać przesyłki kurierskie z karmą, żwirkiem, akcesoriami itd. Dzięki zbiórce, w zeszłym roku zwierzaki ze schroniska w Chorzowie otrzymały

  • ponad 3 tony karmy dla psów i kotów
  • 520 l żwirka dla kotów
  • zapasy chemii i środków czystości
  • maty, podkłady, smycze i mnóstwo innych akcesoriów
  • prawie 30 000 zł na stworzenie nowych kojców dla psów

Tegoroczna edycja zbiórki rozpoczęła się 1 listopada i potrwa aż do 19 grudnia. W tym roku, ze względu na trudną sytuację spowodowaną pandemią, potrzeby schroniska i zwierzaków są jeszcze większe. Każda forma pomocy ma wagę złota, a organizatorzy liczą na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu akcji.

- Na tą chwilę mamy już ponad 200 osób, które uczestniczą w wydarzeniu. Dostarczono 50 przesyłek kurierskich, w których łącznie mamy już ponad tonę karmy. Zbiórką zainteresowało się także wiele firm - komentuje Mateusz

20 listopada specjaliści z branży reklamowej z całej Polski, spotkali się z Mateuszem, aby przekazać mu karmę dla zwierzaków. 11 osób m.in z Olsztyna, Warszawy, Wrocławia i Krakowa, przywiozło łącznie 500 kg karmy.

Zobacz krótką relację z wydarzenia!

Na dzień dzisiejszy, tj. 26 listopada 2020, wiemy już, że nadano ponad 20 nowych paczek,a  do zbiórki codziennie dołączają nowe osoby i przedsiębiorstwa z całej Polski.

 

Karmę można wysyłać na adres:
Mateusz Dela

ul. Kolejowa 3a/10

41-100 Siemianowice Śląskie

PACZKOMAT:

Paczkomat SIS05A

Mysłowicka 1

41-100 Siemianowice Śląskie

Na stacji paliw Lotos


TELEFON: 501 150 170