Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Wsparcie dla sanepidu

Od 17 listopada pracownicy m.in. Teatru Zagłębia oraz sosnowieckiej biblioteki wspierają pracowników Sanepidu. Na początek oddelegowanych zostało 4 pracowników biblioteki i 2 Teatru Zagłębia.

- Bardzo nam zależało na wsparciu sosnowieckiego Sanepidu, który od kilku miesięcy pracuje niezwykle intensywnie, a teraz ma dodatkowo wydłużone godziny pracy od 7 rano aż do 21. Takie wsparcie jest im niezwykle potrzebne – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Głównymi obowiązkami pracowników jednostek kultury jest przeprowadzanie wywiadów z osobami zakażonymi oraz wskazanymi przez nich osobami z kontaktu. – Te osoby odpowiedzialne są również za wpisywanie danych do systemu informatycznego (EWP) o objęciu kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych. Zajmują się również obsługą korespondencji tradycyjnej i elektronicznej – wyjaśnia Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta ds. Covid-19, który koordynuje współpracę.

Na początek dyżur w stacji sanitarno-epidemiologicznej rozpoczęło sześć osób, które pracują bezpośrednio w siedzibie Sanepidu. - Bardzo dziękuję tym wszystkich, którzy wspierają sosnowiecki sanepid – dodaje prezydent Sosnowca.     

- Cieszymy się, że możemy chociaż trochę wspomóc sosnowiecki sanepid i odciążyć pracujące tam osoby. A pracy jest naprawdę dużo. Głownie jest to zbieranie i opracowywanie danych, czyli praca administracyjno-biurowa. W tym trudnym czasie musimy sobie pomagać. Mamy nadzieje, ze współpraca MBP i Sanepidu przyniesie efekty. Sosnowiecka Biblioteka zawsze stara się wspierać miejskie inicjatywy, wiec tym razem nie mogło być inaczej – mówią pracownicy biblioteki.