Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Pożar w rejonie ulicy Radocha - Aktualizacja [godz.22.00]

AKTUALIZACJA [22.00]:

130 strażaków nadal walczy z ogniem. Akcja będzie trwała na pewno jeszcze dobrych kilka godzin. Już w tym miejscu należą im się brawa, bo nie szczędzą sił, aby wygrać z ogniem.Jak informuje straż, obronione zostały budynki w najbliższym otoczeniu ognia. W akcji bierze udział specjalistyczna jednostka chemiczna.
- Pożar wybuchł na prywatnej działce, a palą się substancje niewiadomego pochodzenia. Z ulicy Mikołajczyka ewakuowano 25 osób. Na miejsce podstawiono autobus. Mieszkańcy będą mieli zapewniony nocleg. Sprawę tego miejsca zgłaszaliśmy do prokuratury, która prowadzi postępowanie.
W Polsce mamy do czynienia z nielegalnym procederem porzucaniem odpadów przez nieuczciwych ludzi, a wręcz bandytów. Niestety, już teraz można powiedzieć, że Sosnowiec, podobnie jak inne miasta, padł ich ofiarą. Na ten moment przyczyny pożaru nie są znane - przekazał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

AKTUALIZACJA [18.30]:

Wojewódzkie Centrum Zarzadzania Kryzysowego informuje, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia jednak zalecanie jest pozostanie w domu i zamkniecie okien.

W rejonie ulicy Radocha wybuchł pożar. Straż Pożarna jest już na miejscu i stara się opanować sytuację. Jako wsparcie została zadysponowana grupa Ratownictwa Chemicznego z Katowic. Prosimy o pozostanie w domach i zamknięcie okien oraz o maksymalne ułatwianie przejazdu wszystkim służbom.