Złamiesz zakaz - zapłacisz 500 zł!

Gotowe i podpisanie jest już zarządzenie Prezydenta Sosnowca w sprawie zakazu korzystania z placów zabaw i siłowni plenerowych zlokalizowanych na terenie Sosnowca. Dokument zacznie obowiązywać już od 24 marca.

- Niestety dla niektórych tabliczki ostrzegawcze, wygrodzenia placów zabaw czy też zamknięcie ich tam, gdzie jest taka możliwość, nie działa. Nadal obserwujemy na nich ludzi. To sprawia, że grupa kolejnych osób też się wyłamuje i mamy w jednym miejscu kilkanaście osób – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zarządzenie zostało przygotowane w oparciu o art. 40 ust. 3 i 4 oraz art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2019, poz. 506 - t jedn. z późn. zm.). Za złamanie zakazu grozi mandat nawet do 500 zł.

To kolejne działania władz Sosnowca zmierzające do ograniczenia przemieszczania się mieszkańców po mieście. W ramach akcji #zostańwdomu, od sobotniego popołudnia 21 marca, komunikaty z zaleceniem pozostania w domu płyną z megafonów zainstalowanych na samochodach Straży Miejskiej, Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tej samej treści informacje można usłyszeć z głośników na Stawikach, Placu Stulecia i w przejściu podziemnym prowadzącym w kierunku dworca kolejowego i ulicy Kilińskiego.

Zarządzenie - kliknij TUTAJ