Gala Dobrych Inicjatyw 2019 - znamy laureatów

13 lutego w sosnowieckiej Muzie odbyła się Gala Dobrych Inicjatyw 2019.

Poniżej prezentujemy laureatów w poszczególnych kategoriach.

Wolontariusz Roku 2019

Monika Kadulska
Założycielka i przedstawicielka Stowarzyszenia MamyMamom Sosnowiec. Organizatorka bezpłatnych warsztatów skierowanych do mam oraz kobiet w ciąży z terenu miasta Sosnowca. Pomysłodawczyni i realizatorka spotkań dla mam przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych wraz z dziećmi.

Społeczny Animator Roku 2019

Anna Philipp
Anna prowadzi warsztaty rękodzieła w siedzibie Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowych w ramach projektu "Pracownia zajęta - czyli pierwsza obywatelska pracownia w mieście". Projekt powstał z myślą o mieszkańcach Sosnowca i to właśnie do nich jest kierowany. Aktywizacja, samopomoc koleżeńska i obywatelska to hasła jakie przyświecają jego idei. Dla Ani rękodzieło to przede wszystkim pasja. W ramach wolontariatu chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z mieszkańcami Sosnowca.

Społeczna Akcja Roku 2019

"Moto Mikołaje 2019" - Stowarzyszenie Motocyklowe "Dawcy Uśmiechu"

1 grudnia w Sosnowcu członkowie Stowarzyszenia „Dawcy Uśmiechu” przejechali na motocyklach ulicami miasta. Przejazd Moto Mikołajów zakończył się w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Baczyńskiego. Motocykliści zorganizowali wspaniałą zabawę dla dzieci z sosnowieckich domów dziecka.

Szkoła Dobrych Inicjatyw 2019

Technikum nr 2 Architektoniczno-Budowlane w Sosnowcu

Samorząd uczniowski propaguje wolontariat poprzez prelekcje na godzinach wychowawczych oraz organizację różnych akcji o charakterze społecznym. Wszystkie akcje prezentowane są na stronie internetowej szkoły oraz przekazywane rodzicom podczas zebrań. Uczniowie Technikum czynnie uczestniczyli między innymi: w akcji Wolontariat - we współpracy z Oddziałem PTTK w Sosnowcu, Obchodach 156 rocznicy Powstania Styczniowego – XVII Rajd „Szlakami Powstania Styczniowego”, Pikniku Europejskim – W Bojach o granice Rzeczypospolitej, Wędrówkach Sosnowieckich – w walce o wolność ojczyzny, Szlakiem bojowym Batalionu Obrony Narodowej, IV Rajdzie Niepodległościowym, Szlachetnej Paczce, WOŚP, "Polach Nadziei".

Firma Przyjazna Społeczności Lokalnej 2019

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe AGAT
Firma aktywnie włączyła się w akcję „Moto Mikołaje 2019” a na co dzień wspiera drużynę piłkarską Zagłębie Sosnowiec.
Podczas Moto Mikołajek przedsiębiorstwo pomogło dzieciom z domów dziecka poprzez zasponsorowanie dziecięcych czapek zimowych, które były dołączane do każdej paczki ze słodyczami.