W sobotę Grand Prix Seniorów PTT oraz Kiepura Dance Cup

Już 15 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich 91, będziemy obserwować zmagania najlepszych par tanecznych z całej Polski.

Miejski Klub im. Jana Kiepury wraz ze Studiem Sportowego Tańca Towarzyskiego Kiepura Sosnowiec, jest wieloletnim organizatorem turniejów tańca. Pierwszy zorganizowany został w 1996 roku pod nazwą Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Shock Dance, na który przyjechało blisko 100 par z całego kraju. Wydarzenie uświetnił wtedy pokaz mistrzów polski w tańcach latynoamerykańskich Romana i Moniki Pawelec.

Od tamtej pory turniej organizowany był co roku. W 1997 uzyskał rangę turnieju międzynarodowego federacji IDSF, na którym corocznie startowały najlepsze pary z kilkunastu krajów Europy. Miejski Klub im. Jana Kiepury organizował również Mistrzostwa Polski par dorosłych w tańcach latynoamerykańskich, które odbyły się w 2005 roku, a także Mistrzostwa Polski w 10 tańcach w 2018 roku.

Od 2011 roku rozpoczęto nową odsłonę ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego z udziałem par zagranicznych o nazwie Sosnowiec Dance Cup. Już 15 lutego 2020 roku, od godziny 9:30, w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich 91, będziemy obserwować zmagania najlepszych par z całej Polski podczas Grand Prix Seniorów PTT oraz turnieju towarzyszącym Kiepura Dance Cup.

Bilety w cenie 20 zł (ulgowy) i 25 zł (dostępne w dniu wydarzenia).