TEG lead

"Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu!"

18 listopada ruszyły obchody Tygodnia Edukacji Globalnej w Zagłębiowskiej Mediatece. W poniedziałek gościliśmy autora książek  - Mikołaja Marcelę. Podczas spotkania miała miejsce promocja najnowszej książki pisarza "Best Seler i zagadka rodu Kokosów" czyli kryminału z warzywami i owocami w roli głównej, napisanego z myślą o młodym czytelniku.

Oprócz rozmowy o tej najnowszej powieści, podczas spotkania poruszone zostały tematy związane z edukacją globalną, głównie ochroną środowiska. Na spotkanie licznie przybyli nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 18 w Sosnowcu. Na zakończenie uczniowie tychże szkół zorganizowali na scenie happaning nawiązujący do tegorocznego hasła Tygodnia Edukacji Globalnej, które brzmi "Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu!".

DSC 4238 DSC 4248

DSC 4249 DSC 4255

Natomiast tego samego dnia, w godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty dla dorosłych "Jak mówić o większości świata? Na czym polega Sprawiedliwy Handel? Czy warto kupowac produkty Fairtrade?" prowadzone przez Dorotę Szewczyk, Dyrektora Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.

DSC 4258 DSC 4264

DSC 4265 DSC 4267