Wczoraj na ulicach naszego miasta funkcjonariusze drogówki prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Nadmierna prędkość bowiem jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, a dodatkowo, spowodowane nią zdarzenia, są najbardziej tragiczne w skutkach.

Działania pod nazwą PRĘDKOŚĆ to ogólnopolskie, cyklicznie powtarzające się akcje mające na celu zmniejszenie zjawiska przekraczania przez kierowców dopuszczalnych prędkości. Szczególnie niebezpieczne może być to na terenie miasta, gdzie w pobliżu ruchliwych ulic porusza się znaczna ilość osób, w tym również dzieci. Dlatego właśnie policjanci prowadzący działania podchodzą tak rygorystycznie do tych kwestii. Podczas wczorajszych działań, w których brało udział 32 mundurowych, policjanci zatrzymali do kontroli 178 kierowców. W 155 przypadkach ujawnili przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy z uwagi na rażące naruszenie przepisów. Podczas działań policjanci wykorzystywali zarówno ręczne mierniki prędkości jak i radiowozy z videorejestratorem.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.