Pierwsze plenerowe biblioteczki są już w mieście

W mieście pojawiły się już pierwsze plenerowe biblioteczki (http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,24993308,w-sosnowcu-w-koncu-pojawily-sie-plenerowe-biblioteczki-kolorowe.html?disableRedirects=true), a to za sprawą pań bibliotekarek z Filii nr 15 Mec, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. W ramach Sosnowieckiego  Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych, na wniosek Sylwii Szarwark, udało się pozyskać grant na przeprowadzenie warsztatów stolarskich i rękodzielniczych dla mieszkańców dzielnicy Zagórze. Wśród uczestników znaleźli się miedzy innymi: przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wraz z rodzicami, młodzież ze Stowarzyszenia "Razem Dla", wolontariusze z Fundacji "Dr Clown" i radni miasta Sosnowca. Po dwóch miesiącach zmagań, efekty można podziwiać w Ogrodzie Jordanowskim w Parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym, na Górce Środulskiej i na deptaku na osiedlu między ulicą Lubelską i Koszalińską. Mikrobiblioteczki na bieżąco uzupełniane są w pozycje książkowe. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania.

Mamy również niespodziankę, chcemy aby mieszkańcy Sosnowca zadecydowali, gdzie mają stanąć dwie pozostałe biblioteczki, jedna z motywem kota, druga z motywem jednorożca. Zachęcamy do głosowania i do oddania głosu na jedną z podanych lokalizacji:

1. Park Sielecki- okolice strefy relaksu

2. Park Sielecki- plac zabaw

3. Park Kresowy- okolice Egzotarium

4. Park Żeromskiego

5. Stawiki

6. Park Harcerski
 
Głosować można do dnia 16 sierpnia 2019 r. na facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.