Dzień Osób z Niepełnosprawnością z rekordem Polski

Trzeba było 100 osób, a było 188. W Sosnowcu pobito rekord Polski w liczbie osób przeciągających autokar za pomocą liny. Wydarzenie miało służyć integracji środowiska w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością organizowanego przez sosnowiecki ZUS i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5.

„Żyj aktywnie” i „Razem możemy więcej” takie hasła przyświecały organizacji Dnia Osób z Niepełnosprawnością. Było mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, od dmuchańców, gier i zabaw sportowych, darmowej waty cukrowej, zabawy w detektywa razem z policjantami, to były także wydarzenia przygotowane z myślą dla dorosłych. Dla nich to zorganizowano porady i wykłady merytoryczne prowadzone przez ekspertów ZUS i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Inspirującą prezentację na temat sławnych niepełnosprawnych przedstawiły nauczycielki z ZSO nr 5. Podsumowując, ograniczenia przed realizacją własnych planów,  związane są nie z ciałem, ale naszym nastawieniem do pokonywania trudności.

Marzenia są do spełnienia, trzeba tylko chcieć i być konsekwentnym w ich realizacji. Dowodem na to jest marzenie, które udało się spełnić organizatorom wydarzenia. Podczas tegorocznej imprezy zaplanowano ustanowienie rekordu Polski w przeciąganiu na linie autokaru przez jak największą liczbę osób. Udało się!  Aby rekord się powiódł musiało się zgłosić 100 osób i autobus musiał się ruszyć z miejsca. Do przeciągania autokaru zgłosiło się 188 osób, które przeciągnęły autokar o wadze 19 340 kg na odległość 50 m. Radość wielka, a Sosnowiec ma swój nowy rekord!