Sosnowieccy policjanci zatrzymali 44 letniego mieszkańca Sosnowca, który będąc w stanie nietrzeźwości sprawował opiekę nad swoimi dziećmi w wieku 10 i 11 lat czym sprowadził na nie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia w powstałym w mieszkaniu pożarze.

W dniu 17 kwietnia bieżącego roku po godzinie 12 sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru w jednym z mieszkań położonych w dzielnicy Pogoń. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zastali straż pożarną. Podczas prowadzonych czynności ustalili, iż w trakcie pożaru w mieszkaniu przebywał 44 letni mężczyzna ze swoimi dwoma synami w wieku 10 i 11 lat. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po jego przebadaniu okazało się, iż miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i sprawował opiekę nad swoimi dziećmi. Jak ustalono pożar wybuchł w pokoju w którym przebywały dzieci. Chłopcy zostali przewiezieni do Centrum Pediatrii w Sosnowcu w celach diagnostycznych natomiast ich ojciec po konsultacji lekarskiej w związku ze sprawowaniem opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości został zatrzymany.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.