Śladami zagłębiowskich emigrantów - Rowerowa wyprawa Waldka Maliny

Bajkał - najstarsze i najgłębsze jezioro świata, które w magiczny sposób przyciąga i działa na ludzką wyobraźnię. To właśnie ten kierunek wybrał Waldek Malina na swoją kolejną samotną wyprawę rowerową. Jak wygląda życie Buriatów, rdzennych mieszkańców okolic Bajkału? Co mają wspólnego z Syberią sosnowiczanie? Kto mieszka w miejscowości Wierszyna? Czy wchodząc na Pik Miłości, rzeczywiście można się zakochać? I czy w ogóle w te rejony Rosji warto jechać? Na te i inne pytania odpowie Waldek Malina już 18 lutego 2019 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny! Zapraszamy!

 

Waldek Malina - sosnowiczanin, który dziewięć lat temu odkrył w sobie podróżniczą pasję i od tamtej pory, na swym starym rowerze, samotnie zwiedza świat. Na cel swych podróży zawsze wybiera kraje mało znane turystycznie, które aktywnie promuje w swoich prezentacjach multimedialnych.  Dotychczas udało mu się zwiedzić takie kraje jak: Ukraina, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan oraz Mongolia, a w 2017 roku postanowił objechać na dwóch kółkach Kaukaz, odwiedzając kolejno Republiki: Inguszetii, Osetii, Czeczeni oraz Dagestanu.

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.